Dehşet ÖyküleriKorku Hikayeleri

Hikaye; “GERÇEKDIŞININ DİYARI” V. Bölüm

Hikaye

Hikaye; “GERÇEKDIŞININ DİYARI” V. Bölüm

Hikaye V. Bölüm: Bu olayın gerçekleri bunlardır işte. Margaret Corray artık karım. Auburn’e hiç gitmedi ve tarihçesini aklımda şekillendiği biçimiyle aktarmaya gayret ettiğim iki hafta boyunca Oakland’daki evinde oturmuş, sevgilisinin nerede olduğunu ve ona neden mektup yazmadığını merak ediyormuş. Sonraki gün, Baltimore Sun gazetesinde şu paragrafı gördüm:

“Hipnotist Profesör Valentine Dorrimore’u izlemeye gelen büyük bir kalabalık vardı dün gece. Hayatının büyük bölümünü Hindistan’da geçiren konuşmacı, bu deneye katılmaya gönüllü olan herkesi onlara sadece bakarak hipnotize ederek, gücünün şahane örneklerini verdi. Aslında, tam iki kere –gazeteciler hariç– bütün seyircileri hipnotize etti ve herkesi son derece sıra dışı illüzyonlarla eğlendirdi. Bu konferansın en değerli yanı, gezginlerin ağızlarından düşmeyen Hindu hokkabazların ünlü performanslarının yöntemlerinin açıklanmasıydı. Profesör, bu sanatı dizlerinin dibinde öğrendiği sihirbazların, mucizelerini sadece ‘seyircileri’ derin bir hipnoza sokup, onlara ne görüp duymaları gerektiğini söyleyerek gerçekleştirmelerine yetecek kadar büyük bir beceri kazanmış olduklarını beyan etti. Garip derecede duyarlı bir deneğin, hipnozcunun aralıklarla telkin ettiği her türlü yanılsama ve halüsinasyonun etkisi altında gerçekdışının diyarında haftalarca, aylarca ve hatta yıllarca tutulabileceği iddiası oldukça rahatsız edici.”

Ambrose BIERCE – İmkansız Öyküler

Hikayenin Bölümleri

I. Bölüm

II. Bölüm

III. Bölüm

IV. Bölüm

V. Bölüm

 

hikaye, hikaye oku, öykü, dehşet, korku, dehşet hikayeleri, korku hikayeleri, dehşet öyküleri, korku öyküleri, korkunç hikaye, korkunç öykü, korkunç masal, imkansız öyküler, hokkabaz, sihirbaz, iblis, şeytan, ceset, tiyatro, mezar, mezarlık, Hindistan, Hindu hokkabazları,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu