Bilim Kurgu HikayeleriMacera HikayeleriSizden Gelenler

Hikaye Oku: Tanrıların Savaşı 3. Bölüm

Hikaye Oku

Hikaye Oku: Tanrıların Savaşı 3. Bölüm

Hikaye Oku: Aren gözlerini açtı ama hala suyun içindeydi garip olansa kendini boğuluyor gibi hissetmiyordu ve o kadar derindeydi ki etrafındaki hiç birşeyi göremiyordu. Sadece tek bir yere ışık vuruyordu. Işığa doğru yöneldi, ışık o kadar parlaktı ki gözleri kamaştı.Gözlerini kısıp baktığında 3 küçük balığın ona doğru yüzmekte olduğunu gördü. Balıklar etrafını çevreledi. Suyun akışı değişmişti ve balıklar onu bir yere sürüklüyorlardı sanki.Tam akıntıya kapılıyordu ki yine bir el tuttu bacağından.Bembeyaz ışık sanki bir kadın siluetini andırıyordu. Suyun içinde dalgalanan beyaz ışık uzun saçlara benziyordu. Aren o kadar korkmuştu ki bacağıyla itekliyordu bu eli. Sonra derinden bir ses gelmeye başladı.

“Korkma! Sana zarar vermem. Suda bu kadar süredir canlı kaldığına göre sende özel biri olmalısın arkadaşların gibi” Bilim Kurgu Hikayeleri

Aren “Arkadaşlarım gibi?? “ dedi. Sonra büyük bir dehşete kapıldı, suyun altında konuşmuştu. Sonra tekrardan arkadaşları aklına geldi. “Neredeler, onlar nereye gitti? “ Öykü

“Balıklar seni gitmen gereken yere götürecek, onları takip et” dedi beyaz ışık. Deniz konuşuyordu sanki. Bir mucizenin içinde olduğunu gözünü açtığı ilk dakikalarda anlamıştı Aren. Balıklar etrafını sararken o çoktan bırakmıştı kaderini akıntının ellerine.

Kendine geldiğindeyse yine derin bir karanlığa uyanmıştı.

“Sonunda! Geldin kendine. “Dilara nın sesiydi bu.

“Dilara, gerçekten burada mısın? Neler oluyor burda” dedi Aren.

“Sessiz ol, anlamaya çalışıyoruz “Defne Aren’i dürtmüştü. Öykü

“Defne?, Herkes mi burda? “ dedi Aren şaşkınlıkla. Hepsi aynı yerde olduklarını teyit etmişti.

Aynı yerde olmaları dışında en büyük ortak noktaları ise dünyada daha önce hiç görmedikleri bir yerde var oldukları bilmelerinin içlerine verdiği dehşetti. Hikaye

Öyle bir yerdi ki burası; siyahtan daha siyah. Tek ışık kaynağı, kanla boyanmışçasına kızıla çalan güneşti.Her yerden su damlıyordu ve burunlarının direğini sızlatan bir kokuya maruz kalıyorlardı orda oldukları her saniye.

Tüm bunları birbirleriyle konuşmaya fırsat olmadan ayak sesleri duyulmaya başladı.Sanki bir dev yürüyor gibiydi her adım atışında yer titriyordu. Hepsi ne göreceklerinden habersiz çok korkmuş halde birbirlerine sarılmışlardı.

Nihayet ayak sesleri bittiğinde ise karanlığın içinde zar zor seçilen bir varlıkla karşı karşıyaydılar.

“Siz! “dedi korkunç sesli yaratık. “Benimle anlaşma yapmak için buraya getirildiniz.” Hikaye

Şaşkınlığa uğramış arkadaşlar gözlerini kısıp bu yaratığın neye benzediğini anlamaya çalışıyorlardı.

Uzunca boylu, çatal gibi kırmızı sakalları ayaklarına kadar değen, karanlıkta bile belli olan kara saçlı kara kaşlı, kocaman gözlü, pis kokulu bu varlık hepsinin gözünü fal taşı gibi açmıştı. Elindeki asasından kıvrılan yılan başları uzun ve kirli tırnaklarının arasında sürünüyordu.

“Sen de kimsin? “dedi Elisa titrek sesiyle.

Karanlıkta bile daha karanlık görünen gözler ona dönmüştü.

”Gördüğün tüm bu karanlığın sahibiyim. İnsanların kendi içinde savaştığı herşey burayı yarattı. Ve siz artık buraya mahkum olacaksınız. Her biriniz insanlığın savaşının birine sahipsiniz. Eğer istemezseniz daha acılı bir yol daha var. “asasıyla bir tüneli işaret etmişti. “Yüreğinizin çıkarılacağı, kararmış her yerinin yıkanacağı zulüm dolu bir yol” sert sesi daha da sert daha da derinden geliyordu bunları söylerken.

Elisa “Ne olursa olsun herşey buraya hapsolmaktan çok daha iyidir. Ben giderim.”

Arkasından Aren”Bende…”,  Dilara ve Barış ta başlarıyla onayladılar.

“Tamaaamm, Herkes gidiyorsa bende gelirim. “ dedi Defne.

En sona Rüzgar kalmıştı oda tek başına kalamayacağına karar vermişti.

Şimdi hepsi tutsak oldukları, kalplerinin derinliklerindeki karanlıkla yüzleşeceklerdi.

Leyla Aka

  1. Bölüm
  2. Bölüm
  3. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayeleri, Bilim Kurgu, Fantastik, Fantastik Hikayeler, Hikaye, Hikaye Oku, Öykü,Efsane, Leyla Aka, Macera Hikayeleri, Mitolojik Hikayeler, Mitoloji,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu