Aşk Hikayeleri

Sedef Çiçeğiyle Anlam Bulan Bir Ömür

Aşk Hikayeleri

Sedef Çiçeğiyle Anlam Bulan Bir Ömür

Aşk Hikayesi Oku; Seksen yaşındaki bir kadının boşanma talebine şaşıran hakim sorar;

“Bunca sene sonra neden eşinden ayrılmak istiyorsun a teyzecim?”

Yaşı teyze derdini döker;“Benim bir sedef çiçeğim var. Sulamazsam ölür. Yıllardır her gece hep ben kalkıp sularım. Eşim bir kez bile kalkıp çiçeğe su vermedi.Bu bencil adamla yaşamak istemiyorum.” der.

Yaşlı adam mütebessim bir ifadeyle olayı anlatır;

“Doğrudur hakimim. Yıllar önce hanımım rahatsızlanmıştı. Doktor vücudunda kireçlenme olduğunu, hareket etmesi gerektiğini özellikle geceleri bir kez bile olsa kalkıp yürümesini tavsiye etti. Sağ olsun, bizim hanım biraz inatçıdır. ‘Kalkman lazım desem tersini yapar.’

O sıralarda askerden ona bu çiçeği hediye getirdim. Onu çok sevmişti. Bu çiçeğe her gece su verilmesi gerektiğini söyledim. O yattıktan sonra kalkıp gizlice çiçeğin suyunu döküyordum. Srdef çiçeği suyu fazla sevmezdi…”

Bu sözleri duyan kadın, Mahçup bir şekilde davasından vazgeçti.

Semerkand Aile

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu