Kıssadan HisseSizden Gelenler

Sevda Yalnızlığı

Sevda Yalnızlığı

yalnizlikSevda ve yalnızlık ne kadar zıt kulağa temas edince. Oysa aynı limandan kalkan iki sessiz rüzgarmış. Yüzleri ne zaman güneşe dönse, korkuyla ay gelir akıllarına o an. Çünkü yalnızlık, ne zaman güneşi görse, o kadar daha uzağa yıkılan, devran bir delikanlı misali korkar olmuş. Dünya buya, doğanın kanunu, hersey hep aynı gitmez, ama hep acıda gitmez, biliriz. Yorulan yalnızlık, çare arar liman liman ama bilmez ki sevda onun gölgesidir. Acıya Acıya çare ararken kendıne, yorgun düşer ve çaresizce tükendiğini hisseder, artık Son limana yanaştığı anlayarak umutlarının ve hayellerinin yolculuğunun sonuna geldiğini anlarsın. Geldiği Son limandan da ilk limanda olduğu gibi sevdayla karşılaşır ve onunda bitkin tükenmiş düştüğünü görür. Sorar sen neden böylesin, sanki peşindeki bir yel misali oda hiç düşünmeden cevap verir;

Sen bulamadığın çareni anca çaresizlikte bulursun, hala anlamadın mı? Sevda rüzgarına kapılmış bir yürek her nereye giderse gitsin, rüzgar olurum peşinde, o yüzden sevdadan kurtulma çabasına düşme, bu senin Son limanın olur….

Sizden Gelenler

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. İnanamıyorum bu da ne böyle? Tek noktalama işareti noktalı virgül ve nokta değil, cümle ortasında büyük harfle başlanmaz, bazı yerlerde harf hataları var. Çok, çok fazla göze batıyor. Bunun dışında içeriğe lafım yok tabii, her yazının içeriği güzeldir çünkü bir insanın ruhundan oluşur ama yazılar bir pasta gibidir. Dış görüntüsü kusmuğa benzeyen bir pastanın tadı çok fazla güzel olsa da kimse o pastayı yemez. Lütfen, kurallara biraz daha dikkat edelim. Daha başarılı yazılarda görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu