İbretlik HikayelerKorku HikayeleriSizden Gelenler

ÜÇ HARFLİ ÇAĞIRAN AKILSIZLAR

ÜÇ HARFLİ ÇAĞIRAN AKILSIZLAR

Okuyucularımızdan Gelen İlginç bir Hikaye;

Yurtta kalıyordum. Yaz okulundaydım. Yan blokta kalan üç kız arkadaş ruh çağırmışlar. Fincan falan getirmişler. İşte fincan hareket ediyormuş, bunların sorularına harfleri gezerek cevap veriyormuş, ruh değil de üç harfliymiş falan. Bizim arkadaşlarda gidelim dediler, yok dedim ama çok ısrar ettiler.  Bende takıldım peşlerine gittim.

Ben o zaman 18 yaşındaydım.  Bu gittiğimiz kızlar 22-23 yaşlarındaydılar. Yani son sınıftalar. 

Neyse, fincana sorular soruyorlar, işaret parmakları da fincan da duruyor, fincan hareket ederek bunların sorularını cevaplıyor. Çok günah dedim içimden. Kapalı biri değilim ama beş vakit namazımı kılar, Allah’ın hoş görmediği şeylerden uzak durmaya  çalışırdım. Ben odaya girer girmez beni söylemiş, gitsin demiş. O gitsin demiş, daha doğrusu onlar isim söylüyor, O mu gitsin Bu mu gitsin  diye.  Söylenen isimlere hayır cevabını veriyor, benim adım yazılınca evet yazısına gitti. Şok oldum o an.  Zaten zorla götürmüştü arkadaşlar.  Çıktık oradan ayrıldık. Bunlar gece yarılarına kadar devan etmişler.  Sonra korkudan uyuyamamışlar. Biri cama vurup kayboluyormuş. Üç harfliler onlara yazılar yazıyorlarmış. Başkalarını çağırıp göstermeye çalıştıklarında yazılar kayboluyormuş.  Çok korkutmuşlar bunları. Neredeyse kafayı yiyeceklerdi. Kızlar evlerine gidince ancak kendilerine gelebilmişler. Tabii ki hocaların yardımıyla.

Bunları niye anlattığımı sorarsanız eğer. Kimse böyle şeylerle uğraşmasın diye anlatıyorum.  Allah hepimize akıl fikir versin.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. Boş şeylerle uğraşan insanlar garip onca yapılacak şey var ibadet iş güç çocuk inan Zaman kalmıyor bunlar Zaman’ı çok gördüler herhalde Zaman’ını boş şeyler için harcıyorlar ve israftır yani Allah ıslah etsin ve görünen görünmeyen şeylerin şerrinde bizleri muhafaza etsin inş

  2. madem korkuyorlardı neden böyle bişeyle uğraşma gereği duydular gerçekten çok merak ediyorum..?

  3. Hem açık hemde Allah’in hoş görmediği şeylerden uzak durmaya çalışıyormus. Nasıl oluyorsa çok mantıksız geldi bana

    1. Allah ona da nasip etsin diyeceğine hep bir yargılama…örtülü biriyim açık olduğu için bu yorumu yapmıştır demeyin hemen ama bu şekilde yargılamanız yanlış hâşâ sen kimsin de yargıların sıfatın ne??

    2. Yani ibadet etmesi için kapalı mı olması gerekiyor yanlış düşünüyorsun.Tamam açık olmak pek dinimize göre değil ama benim ablamda açık yani şimdi o Hristiyan mı olmak zorunda ablam Müslüman ve namaz kılıp oruç tutar kuranını da okur yani seni uyarmak istedim

    1. Uç harflilerde ne oluyor kardeşim.imdi buraya ne kadar 3 harfli var ise yazsam sabaha kadar okuyamazsin.suna cin ler deseneniz.neden korkuyorsunuz anlam veremiyorum.bizleri yoktan var eden,nefes veren,can veren,rizik veren kisacasi her nimeti veren Allahu tealadan bu kadar korkmuyor sanki hic olmuycek gibi hayat suruyoruz;ama Allahin yarattigi, insanlardan bile aciz yaratilmis cinlerden bizleri çarpar diye çok korkmuyoruz.ne kadar ilginç ve tezat bir imana sahibimiz degilmi.halbuki bizleri çarpacak olan da koruyacak olaninda Allah olduğunu idrak edemiyoruz.

  4. Benimde piskolojim bunlar yuzunden bozuldu simdi de geceleri uyyamiom sabah ta uyanamiom cok zor bisi ya ama allah herkese akil fikir wersin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu