Korku HikayeleriSizden Gelenler

Okuyucularımızdan Murat Mert Kardeşimiz Hikayesini Bizimle Paylaşıyor Mağaradaki Garip Sesler

Okuyucularımızdan Murat Mert Kardeşimiz Hikayesini Bizimle Paylaşıyor

Mağaradaki Garip Sesler

magaraMerhaba Sevgili Okuyucular Ben Murat Mert Şimdi Size Yaşadığım bir anımı daha anlatacağım. Yine yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

 15 tatildi Bizde her zamanki gibi tatilde köye gidecektik ve yola koyulduk. Tabi ki gidişimin sebebi belli. Takdir getirmiştim bu yıl.

Evet konuya dönelim. Arkadaşlarla yine bir gezi düzenledik bizim köyde mağaraların çok olduğu yerler var. (Çankırı) İşte gittik oralarda geziyorduk yanımızda el feneri falan aldık mağaralardan birinin içine girdik. Geziyorduk işte.   Birden bir ses duydum. Anlam veremedim. Aman neyse dedim. İçimden bir ses gitme dedi. Ama dinlemedim. merakla gideyim dedim ve girdim içeri. Herhangi bir şey yoktu.  Bir arkadaşımın  taş koleksiyonu vardı. Orada da çok güzel taşlar vardı. Arkadaşlarla hatıra olsun diye taş toplayacaktık. Aslında o nedenle gitmiştik. Gezdik taşlarımıza da topladık, mağaradan çıkarken tam mağaranın önünde bir kertenkele ve kaplumbağa gördük. Sonra sesleri yine duymaya başladım, çok korkmuştum. oracıkta düşüp bayılacaktım. korkudan koşmaya başladım. arkama bakmadan koşuyordum, bu arada kaçarken ayağımı da burktum. Eve geldim ama hala sesler kulağımda çınlıyordu. Televizyonu açtım oturdum, kendi kendime hayal gördüm herhalde diye kendimi teselli ettim.  Size komik gelebilir belki.

Bir müddet sonra arkadaşlar geldi eve. Nereye kayboldun sen dediler bana. Ben de sesler duydum kaçtım dedim. Onlar da bana çok güldüler. Sanki tek ben duymuştum sesleri. Yani bana öyle geldi ama yine de aldırmadım.

Herhalde hayal gücüm çok kuvvetliydi. Neyse konuya dönelim.

Gece o sesler rüyama girdi. Sanki biri bizi uyarıyodu. Ama rüyadır dedim 3 gün üst üste görünce tekrar mağaraya gidelim dedim arkadaşlara. Onlarda kabul ettiler.  Arkadaşlarla toplandık sesin geldiği mağaraya gittik. Derinlerden bir ses geliyordu, sanki çıkın buradan diyordu. Yani biri bizim oraya girmemizi istemiyormuş gibi geldi, öyle hissettim. çok korktuk. Bu ses sanki Farsça konuşuyordu ama bir şey anlayamadık.  Birden bir taş geldi üstümüze doğru, taşı alıp baktık üstünde Arapça  bu mağaraya hiç girmeyecek tiniz yazıyordu.  Hadi kaçalım beyler dedim. Kaçmaya başladık, tam kaçarken geçeceğimiz yola taşlar yuvarlanmış yol kapanmış, bütün gücümüzle oradaki, kayaları taşları ittik ve kendimizi dışarıya zor attık.  Sonra köydeki eve geldik 15 gün kaldık ve Ankara’ya döndük.

Hoşça kalın Arkadaşlar.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. hayır gerizekalı gönderdiğim taşda 2 tane ekmek,1 kutu salça, yarım kilo yogurt, 1 kutuda tavuk bulyon al gel yazıyodu

 2. :) arkadaş taş geliyo filan buraya hiç girmeyecektiniz okuyosunuz çıkıyosunuz ve hiç kimseye anlatmıyosunuz..hikayeyi iyi yazmışsın masa başında ama öneri veriyim sana şöyle cümleler kullanma “geziyorduk işte” ya da “el feneri falan” 30 dk düşünüp 10 dk yazmışsın hikayeyi bu cümlelerden belli net cümleler kullan böyle ucu açık cümleler kullanırsan okuyucu hikayeden kopar.hikayeyenin mağradan kaçış kısmı iyiymiş :) “hadi kaçalım beyler” böyle bir olay yaşayan insan bunu demez zaten topuk götte kaçmaya başlar kardeşim.Neyse emek verip düşünp yazmışsın…Girişte biraz daha fazla bilgi ver gelişme bölümünde bu kadar fazla üstün körü geçme sonuç bölümünde ise gerçi sen sonuç bölümünü yazmayı unutmuşsun :)

 3. Evdeki ürkünç sesler

  Saat 2 gibi uyandım tuvalete gitcektim ve salina çiktim sanki arkamdan biri benimle yürüyor gibi hissettim aldırış etmedim sonra aynanın karsiya gectim arkamdan bisey odaya girdi odaya girmek istemiyodum ama sanki bisey

 4. Slm kardeşim bu mağra ismi ne bende çankırılıyım yaz tatillerinde köye gittiğimde canım sıkılıyo söylede nerde olduğunu gidip bi bakayım

 5. arkadaşlar size gece mezarda yaşadığımız bir olayı anlatacağım ben ve diğer 3 arkadaşım gece dondurma almaya gidiyorduk mezarlığın yanından geçtik arkadaşlarımızdan biri siyah uçan bir şey gördü başta inanmadık ama aynısını bizde teker teker o büyük şeyi görünce inandık korkmaya başladık şapkalı bir adam elinde sivri bir şeyle üstümüze geldi sesler geldi arkadaşım ruh sesleri olduğunu söyledi…

 6. Hi ben İngiliz tükçem azdır ama okudum tasın
  Üstünde yosun varsa onu sana cinler yollamistir
  Akrabam boyle bir oly yasamis ve kokudan
  Karp krizi gecidi ve öldü:(

 7. YALNIZ ARApça mı biliyorsun da taşın üzerinde arapça ”Buraya hiç girmeyecek tiniz.” yazdığını biliyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu