Çocuk HikayeleriMasallarSizden Gelenler

Bülbül İle Gül Masalı

Bülbül İle Gül Masalı

Merhabalar sevgili okuyucularımız, şimdi okuyacağınız masal 8 yaşında bir yavrucuğumuzun kendi yazıp bize gönderdiği bir masaldır. Biz çok beğendik. İnşallah sizlerde beğenirsiniz. Zeynep Ece’nin yeni hikayelerinde buluşmak üzere iyi okumalar.

Bülbül İle Gül Masalı

Bir bülbül varmış. Bu bülbül ile kimse konuşmazmış. Sırf küçük olduğundan bülbülle alay ediyorlarmış. Tabii gül dışında. Gül dışında bütün çiçekler bülbül  ile dalga geçerken, gül bülbülün konuşmasını, şarkı söylemesini çok severmiş. Ama diğer hayvanlar çok güzel olduğunu bilip onu üzmek için ‘iğrenç’ diyorlarmış.

Bir gün hepsi hatasını anlamışlar ve bülbülün evine gitmişler. Bülbül evde yokmuş. Çünkü göç edecekmiş. Bu yüzden güle veda etmiş. Hayvanlar bülbülü arayana kadar bülbül ailesinin yuvasına varmış bile. Hayvanların tek bir çareleri kalmış. Gülün yanına gitmişler ve olanlar olmuş. Bülbülün göç ettiğini öğrenmişler.

Yaz gelince, bülbül ormana geri dönmüş. Herkes sırayla bülbülden özür dilemiş. Bülbül hepsini affetse bile onlara 5 yıl içinde öleceğini bir türlü onlara anlatamıyormuş. 5 yıl olmuş, herşeyi anlatmış. Bütün hayvanlar çok üzülmüş. Ama bir mucize olmuş. Bülbül yaşıyormuş. Hayvanlar çok mutlu olmuş. Sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Yazan – Zeynep Ece

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu