Skip to main content

Deprem (17 Ağustos)

Deprem (17 Ağustos)

Yıl 1999 – (17 Ağustos) Saat: 03:02 ! Türkiye’de yaşanmış olay. Daha küçüktüm 12 yaşındaydım. Misafirlerimiz olduğu için uyumamıştık. Gece saat `3′ tü.’- 2 dakika sonra olacaklardan hiç kimsenin haberi yoktu. (2 dakika sonra) Aniden yerin altından ve gökten korkunç sesler geldi. Gök mor renkteydi. Sanki dünyanın sonuydu. Ne fark eder ki? Zaten bazılarının sonuydu! O, korkunç seslerin ardından sanki atom bombası patladı. Ama bu depremdi. Ölseydim de o günleri görmeseydim. Sadece 40 Saniyede 200 Binden fazla insan taşlar altında kaldı. Kimileri hayatını kaybetti, kimileri yaşadı. Dünya sallandı. O Gece sanki dünya konuştu!

Bende o gece ailemle taşlar altındayım. Deprem bitdikden sonra sağlam kalan insanlar taşlar altında kalanlara yardım ediyordu. Banada yardım eden bir amca vardı. O üzerimdeki taşları zorlukla kaldırıyodu. Ama ben ailemi düşünüyodum. Beni bırak onlara yardım et diyordum. Ama nerden bilebilirdim ki onlar artık ölmüşlerdi. O, geceyi ALLAH bir daha bizlere yaşatmasın Amin!!

Okuyucularımızdan Gelenler – Salahov

Yazı Puanı
Bu yazıyı oylayın
Oyların. [Toplamı: 20 Ortalaması: 3.3]

2 thoughts to “Deprem (17 Ağustos)”

  1. amin ALLAH kimseye yasatmasin :/ cok kotu oldum bunu okudumda :'( ALLAH mekani cennet etsin aileni gercektn bunu duyduma üzüldüm. ALLAH kimseye annesiz babasiz birakmasin :(((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir