Korku HikayeleriSizden Gelenler

Anadolu da Bir Köyde

Anadolu da Bir Köyde

Hikaye Oku; 17 li yaşlarımdayken babamla beraber köyümüzde tarladan ekin çekerdik. Bilenler vardır aranızda, ekin işlemi uzun sürer ve biçerdöver tarladan çıkana kadar saat kaç olursa olsun beklenirdi. İki traktör ekin çekmeye gittik tarlaya, biçerci önce babamın römorkunu doldurdu. babam, “ben eve gidiyorum sen arkamdan gelirsin,” dedi ve çıktı eve doğru yola koyuldu saat gece 00.00 sularındaydı. Köye uzaklığımız yaklaşık 40 dk. mesafede idi. Babam gittikçe uzaklaştı ve farları görünmez oldu. Tabi ki haliyle zifiri karanlıkta beni de korku sardı. Bu esnada 20 dakika geçtikten sonra benim römorkumda doldu ve yavaş yavaş yola çıkmaya başlamıştım…

Hemen hemen 5 dk. ilerledikten sonra önümde kıpkırmızı iki göz gördüm. Kendi kendime sevindim.. “Aha da tavşan yakaladım,” diye. (Bilmeyenler için söylüyorum tavşan ışığa kilitlendiği zaman kıpırdayamaz ve kolayca yakalayabilirsiniz) Tavşanı yakalamak maksadıyla aşağıya indim ve uzağından dolaşarak arkasından elimi kulaklarına uzattım. Ters giden bir şey vardı. Evet tavşan dönmüş ve bana bakıyordu ayrıca kulakları da yoktu. Kendi kendime, “nasıl yani,” dedim.

Koşarak traktörüme bindim. Farı kapatıp açmama rağmen kıpırdamıyor hala bana bakıyordu. Korna çalmam, traktörü üstüne sürmem fayda etmedi, tarladayım ve her taraf zifiri karanlık fardan başka bir şey de göremiyorum kaçacak yerimde yok, takılıp kalmıştım orada. En son devrilme tehlikesine rağmen tarlaların içine daldım, süratle tavşanı geçtikten sonra traktörlerin arkasında büyük bir projektör olur, onu yakıp bir cesaret arkama bakmak istedim arka ışığı yaktığımda tavşanın iki metre boyunda bir şeye dönüştüğünü hayal meyal seçtim. Arkama bakmadan uzaklaştım, korkarak eve gittiğimde aileme durumu anlatmadan edemedim.

O gece beni köyden çıkardılar ve üzerine 7 sene oldu daha hiç bir gece o köyde kalmadım. Bu tür yaşanan olaylardan dolayı kalan hane sayısı da çok az.

Arel

( Devamını isteyenler yoruma gelsin.. ! )

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu