Düşündüren-Eğitici Hikayeler

SABIRSIZ KOMUTAN

SABIRSIZ KOMUTAN

(Kişinin başarıya ulaşması, sabretmesine bağlıdır…) Ülkesi düşman askerlerinin işgaline uğrama tehlikesiyle karşı karşıya olan bir komutan, ordusunu toplayıp büyük bir ovada düşman ordusunun karşısına çıkar Komutan, düşman askerlerini yenebilecek bir orduya sahiptir. Düşman askerlerinin nereden saldıracağını  bilememektedir.

savasBu yüzden oldukça endişelidir. Sabırsızlığıyla  tanınan komutan, bir plân yapmadan, endişeleriyle hareket  eder. Merkezde bulunan askerlerin bir kısmını, düşman sağ cepheden saldırabilir endişesiyle ovanın sağ tarafına doğru  gönderir. Halbuki düşman askerlerinin sağ tarafında bulunan kuvvetler en zayıf kuvvetlerdir.

Ya sol cepheden saldırırlarsa endişesiyle de merkezdeki kuvvetlerin bir kısmını da ovanın sol tarafına sevk eder.

Halbuki düşman askerlerinin önemli bölümü merkezdedir ve sol  tarafta düşmanın hiçbir askeri yoktur.   Bu durumu fark eden  düşman askerlerinin komutanı, karşılarındaki ordunun merkezinin zayıf kaldığını görünce ordularına merkeze saldırı emri verir.

Gereksiz yere ordusunu  sağa ve sola gönderen sabırsız komutanı  yener ve  ülkesini  işgal eder.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu