MasallarSizden Gelenler

Sofanenni ve Çirkin Cadı

Sofanenni ve Çirkin Cadı Masalı

Masal; Bir varmış, bir yokmuş.. Çok uzak ülkelerin birinde, Sofanenni adında güzel mi güzel bir kız yaşarmış. Sofanneni insanlara yardım etmeyi çok ama çok seviyormuş.. Diğer insanlar da Sofanenni’nin iyi niyetini çok takdir edip, herkes dedikodusunu yaparmış. Sofanenni’nin aşırı güzelliği ve yardımseverliliği tüm şehire yayılmış.

Bu olay, kötülerin en kötüsü Cadı Karhup’unda kulağına gelmiş. Ve çirkin cadı onu çok kıskanmaya başlamış. Günlerin birinde, hizmetkarı kartala şöyle demiş;

“Ey, lanetli kartal! Senden isteğim Sofanenni’nin yüzünü yemen..” Kartal, uçarak güzeller güzeli Sofanneni’nin yanına gitmiş. Sofanneni’nin yüzünün güzelliğine bakıp cadı’nın evine dönmüş. Kartal eve geldiğinde cadı, kartalı yok edip günlerce Sofanenni’yi öldürmek için plan düşünmüş.

Bir gün aklına muhteşem bir fikir gelmiş. Cadı, Sofanenni’yi uyurken görmüş ve sihirli değneğini Sofanenni’ye tutmuş, “Lanetliyorum; Bu küçük kız uyandığında bir erkeğin bedenine hapsolsun ve güzelliği yüzünden ömür boyu yok olsun!” demiş.

Sofanenni uyanmaya başlarken cadı hızlıca kaçmış. Ve Sofanenni, ömür boyu bir erkeğin bedeninde hapis yaşamış. Cadı ermiş muradına, Sofanenni ise ağlayarak geçirmiş günlerini…

Sizden Gelenler

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu