Korku HikayeleriSizden Gelenler

Korku Hikayelerinden; “Evde Tek Olduğumu Sanıyordum”

Korku Hikayelerinden; “Evde Tek Olduğumu Sanıyordum”

Herkese merhabalar, bugün sizlere 2 ay önce başımdan gecen bir olayı anlatacağım.

Bir sabah uyandığımda birdenbire içimden namaz kılmak geldi ama üşenip kılmadım ve sonra elimi yüzümü yıkadım ve evimizin damına çıkıp kuşlarımı ve 2 köpeğimi beslemeye çıktım onları besledikten sonra damda hayvanlarımla beraber biraz zaman geçirdim. Saat akşam 6 olmuştu, artık kuşlarımı yuvaya koyup aşağı indim ve evin kapısını açıp içeri girdim aniden gözüm karardı, başım döndü. Olduğum yere düştüm. Toparlanıp kalkmaya çalışırken yanımdan geçen siyah bir kedi gördüm, tırsıp bağırarak geri çekildim. Banyoya doğru kaçtığını gördüm, çok korkmuştum ne olduğunu hiç anlamadım, benim evimde kuş köpek ve balıktan başka bir hayvanım yoktu ve bu korku ile yavaş yavaş banyoya gitmeye başladım banyonun ışığını yaktığımda hiç bir şey yoktu hayal görmüş olabileceğimi  düşünüp içeri geçip oturdum ve film izlemeye başladım aradan 5-6 dakika geçmeden miyavlama sesi duydum, bu sefer hakikatten ürktüm ve sinirlenmiştim. Elime tüfeği aldım ve salona doğru ilerledim ama hiç bir şey yoktu evin her yerini didik didik aradım  hiçbir şey yoktu. Sonra  tüfeği yerine koydum filmime devam ettim. Bir süre sonra uykum geldi ve o gece saat 1:30 da uyudum, yatağıma yavaşça uzanıp besmele çekip uyumaya çalıştım ama bir yandan da çok korkuyordum ve yavaş yavaş uykuya daldım. Uyurken bir insan sesi duydum sanki dua okur gibiydi ve o an kalabalık bir yerdeymiş gibi hissettim gözlerimi açtığımda bir mağaranın içinde insanlar namaz kılıyordu. Ben o mağaraya nasıl geldiğimi ve bu insanların neden mağarada namaz kıldığını hiç anlamadım mağarada imamın yanına gittim ve imam bana doğru bakarak:

“Git hadi yerini al seninle birlikte nafile namazı kılacağız ey Ademin oğlu,” dedi.

Ben fena korkmuştum ve irkilerek uyandım ve  hala evde olduğumu ve bunun çok tuhaf bir durum olduğunu anladım. Bu rüyamı babası cinci olan bir arkadaşıma anlattım, oda, “seni babama götüreyim o sana gereken muskayı yazar ve verir” dedi. Sonra, onunla birlikte evine gittik eve girdiğimde göğsüm daraldı ve nefes alamadım. Babası karşıma çıkıp bazı dualar okuyup, “rahat bırakın onu,” dedi ve birdenbire göğsümdeki daralma gitti ve üzerimde bir rahatlık hissettim.

Arkadaşım bana, “korkma sadece senin yanına uğradılar, abdestlisin değil mi?” dedi “evet” dedim. “O zaman korkma,” dedi ben tuhaf bir şekilde arkadaşıma baktım beni kolumdan tutup içeri aldı, oturduk ve birer çay içtikten sonra babası, “derdini anlat Mustafa’m” dedi bende her şeyi anlattım babası çok garipsemişti benim olayımı. Oğluna bir kase getirmesini ve o kaseye tavuk kanı koyup kendisine getirmesini söyledi, oğlu da bahçelerinde bulunan bir tavuğu kesip kanını bir kaseye akıttı ve babasına getirdi babası da bir kağıda bazı Arapça harfler ve sayılar yazıp o kağıda tükürmemi istedi bende hafifçe tükürdüm ve babası o kağıdı yakıp kan dolu kaseye attı, attığı an  tüm gördüğüm rüyaları tekrar gördüm.

Kendime geldiğimde babası, bu gece uyurken bana vereceği vefkli örtüyü gözüme bağlamamı ve bağladıktan sonra “6 kez Ya Allah, Ya Mennan, Ya Muhammed, Ya Ali,” dememi söyledi. Neden böyle bir şey yapmam gerektiğini sordum, bana, “musallat olmuş bir cin olduğunu ve bu cinin Müslüman olduğunu ve rüyamda gördüğüm mağarada bir muska olduğunu o muskayı kendisine getirmeni istediğini söyledi,” dedi. Çok korkuyorum dedim. “Hayır oğlum korkma birnşey olmaz” diyerek bana güldü ben ise şaşkınlıklar içinde eve doğru yola çıktım.

Evime geldiğimde  yine aynı şekilde evin damına çıktım saat 6:30 du ve pitbul cinsi köpeğimin korkunç bir şekilde parçalandığını gördüm. Çığlık atarak ağlarken bir anda o kedinin bana bakıp insan gibi güldüğünü gördüm. Damın kenarındaki taşı alıp kafasına atıp o kediyi öldürdüm ve arkamı döndüğümde köpeğimin başında toplanmış 6 adet kedi yavrusu gördüm ve daire oluşturup ölen köpeğimin etrafında dönüyorlardı, Allah diye bağırıp aşağı kaçtım ve kapıyı kapatıp evde sessizce düşünmeye başladım. Hocanın bana verdiği vefk yazılı o örtüyü gözüme bağlayıp dediği şeyleri 6 kez tekrar edip ışığı söndürüp uyudum ve tam saat 2 :45 de uyandım,  kalktım ve lavaboya gittim. Aynaya baktığımda yüzüm morgda yatan insan yüzü kadar soğuk ve çekikti, ellerim ölü eli gibi kanlı ve çürümüş bir halde idi ama korkmayıp dışarı çıkmaya karar verdim, dışarı çıktığımda direk o mağara gözüktü ve mağaranın içinde yine o cin imam ve namaz kılan cinler vardı ben o cin hocanın yanına gittim.

Hoca bana baktı ve “tekrar hoş geldin Adem oğlu Mustafa,” dedi. “Adımı nasıl öğrendiğini” sordum.  “Cevabı ben bilirim” dedi ve namazına devam etti. Namaz kılarken bende orda oturup onları izlemeye başladım ama cin olan imam bir anda besmeleyi ve Nisa suresinin ilk 3 ayetini tersten okuyup mağaranın duvarlarına yazmaya başladı ve ve orda bulunan diğer cinler bana küfür etmeye ve taş atmaya başladılar, bende cin olan hocanın yanına gittim. Hocanın bana eliyle işaret ettiği duvarı kazmaya başladım ve bir ölünün tabutunu buldum, tabutun çevresinde ise muskalar vardı, o muskaları alıp cin olan o imama verdim ve imam “burdan sabah ezanına kadar uzaklaşmamı yoksa beni öldürecek ve yok edeceklerini” söyledi. “Tamam” deyip yalnız evimde siyah kediler olduğunu ve o kedilerden birini öldürdüğümü söyledim, oda, “kurtuldun artık” dedi, “neyden” diye sordum ve bana küfür eden cinleri gösterdi ve bana dönerek, “aslında onların kafir olduğunu ve Zarrami kabilesinden olduklarını ve kaçmamı” söyledi ve benim yüzüme üfleyip tekrar uyanmamı sağladı. Ne olduğunu hiç anlamamıştım ve o gün bu gündür ne onları rüyalarımda görüyorum ne de o cin imamı …

Arkadaşımın babasının ise delirdiğini ve kollarına besmeleyi tersten yazdığını duydum ve arkadaşıma ne olduğunu sorduğumda bana “babam seni bunu için kurtarmadı..” dedi.

Hikayeyi Gönderen – Mustafa

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Sabah kalkıp akşam 6ya kadar hayvanlarla mı oyalandın? Yemeden içmeden? He mustafa söyle bakalım, hikaye doğru mu?

  2. Hahaha ne güzel. Böyle cin olaylari basina gelenlerin nedense mutlaka yakinlari cinci hoca olur. Muahahaha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu