Skip to main content

Nazım Hikmet Hikayelerinden; “Ahmet’in Cesareti”

Nazım Hikmet Hikayelerinden; “Ahmet’in Cesareti” Nazım Hikmet Hikayeleri; Ahmet babasıyla beraber dolaşmaya çıktı. – Baba, dedi Ahmet, ben avcı olacağım. Benim tüfeğim olacak. Kaplanların, gergedanların üstüne ateş edeceğim. Bum… Bum … Bum … – Ya? dedi babası. – Yok, hayır, dedi Ahmet, daha iyisi ben kaptan olacağım.

Devamını Oku

Hikaye Oku; Mehmet Mutfakta

Hikaye Oku; Mehmet Mutfakta Hikaye Oku; Mehmet her zaman ki afacanlığının aksine sakin sakin oturuyordu. Biraz üzgün, biraz da endişeli bir bekleyiş halinde görünüyordu. Pencere kenarında sandalyeye oturmuş dalgın dalgın dışarıyı seyrediyordu. Onu, ne karabaşın bahçede topla oynaması, bir oradan bir buraya koşuşturması ne de kuşların cıvıldaşarak bahçeye inip kalkması ilgilendiriyordu.

Devamını Oku

Oz Büyücüsü I. Bölüm “Kasırga”

Oz Büyücüsü I. Bölüm “Kasırga” Hikaye Oku; Dorothy uçsuz bucaksız Kansas çayırlarında çiftçilik yapan Henry Enişte ve Em Teyze’yle birlikte yaşıyordu. İnşaat için gereken tahtaların kilometrelerce öteden arabalarla taşınması gerektiğinden küçük evleri dört duvarı, zemini ve çatısı olan tek bir odadan oluşuyordu, odada paslı bir ocak, kap kaçak için bir dolap, bir masa, üç dört sandalye ve […]

Devamını Oku