Aşk Hikayeleri

Bir Aşk Hikayesi; “Şerbetçi”

Bir Aşk Hikayesi; “Şerbetçi”

Zengin bir adam şerbetçi bir kıza âşık oldu. Evini barkını kaybedip zavallı hale geldi. O kızın aşkıyla kara sevdalara düştü. Halkın içinde rezil rüsva duruma düştü.

Kızdan şerbet satın almak için sahip olduğu her şeyi bir bir satıyordu. Sonunda hiç bir şeyi kalmayıp yoksullaştı. Gel gör ki, o kıza olan âşkı yüz kat artıyordu. Gerçi halk ona yiyecek veriyordu ama o daima açtı ve canına doymuştu. Çünkü halkın kendisine verdiğini satıyor ve gidip yine  o kızdan şerbet satın alıyordu.  Yüz kişiye yetecek kadar şerbet satın alabilmek için her gün aç oturuyordu. Bir gün biri  bu adama gelip dedi ki;

“Ey zavallı adam! Aşk nedir? Bana aşkın sırrını anlatsana.”

Dedi ki;

“Aşk dünya kadar malın olsa bir yudum şerbet için  satmandır.”

İnsanın başına böyle bir iş gelene kadar, aşkın ve derdin ne olduğunu nereden bilecek ki?

Çilek Tadında Aşk Öyküleri – Venedik Yayıncılık

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu