Skip to main content

Serdar Yıldırım’dan; “Devekuşu İle Aslan” Masalı

Serdar Yıldırım’dan; “Devekuşu İle Aslan” Masalı

Hikaye Oku; Deve kuşu bir aslanın geldiğini görünce çok korkmuş. Hemen kafasını kuma sokmuş. Aslan deve kuşunun yanına gelmiş çevresinde bir iki tur atmış. Karnı tokmuş aslanın konuşacak arkadaş arıyormuş. Deve kuşunun arkasında durmuş. Pençesiyle deve kuşunun ayağına şöyle bir dokunmuş;

“Arkadaş bakar mısın, biraz sohbet edelim, canım sıkılıyor da..”  diyecekmiş ki burnunun üzerine yediği tekme ile sırt üstü yere yığılmış.

Deve kuşu şaşkın bir halde; “ne oldu! kime vurdum!” diye kafasını kumdan çıkarmış bakmış, aslan boylu boyunca yatıyor. Öldüğünü zannetmiş. Çevrede ne kadar deve kuşu varsa toplayıp gelmiş, başlamış palavra atmaya;

Yok işte aslan gelip ona sataşmış, bu da demiş ki, “bak aslan git sonra canını yakarım, aslan hakaret etmiş, bunu itelemiş, bu da aslanı ayağının altına almış, çiğnemiş yerlerde sürüklemiş, diğerleri de deve kuşuna katılmışlar, atmışlar… tutmuşlar… “Biz olsaydık şöyle yapardık, böyle yapardık” diye.

Baygın aslan kendine gelince bakmış herkes atıp tutuyor, Bir kükremiş yer gök inlemiş, bütün deve kuşları kafalarını kuma sokmuş. Aslan orada fazla eğlenmemiş, kaçıp gitmiş.

Serdar Yıldırım.

Yazı Puanı
Bu yazıyı oylayın
Oyların. [Toplamı: 1 Ortalaması: 1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir