Fantastik HikayelerSizden Gelenler

Fantastik Hikayeler: Kraliyet Savaşçıları 1. Bölüm

Fantastik Hikayeler

Fantastik Hikayeler: Kraliyet Savaşçıları 1. Bölüm

İşte beklediği an gelmişti biriktirdiği tüm harçlıklarıyla bir ejderha yumurtası almıştı, çocukluğundan beri bunu bekliyordu. Eğer şansı yaver giderse yumurtasından bir ejderha çıkabilirdi yada şans onun ile olmayıp yumurta boş çıkabilirdi. Aklındaki olumsuz düşünceleri silip yumurtasını kaynayan tencerenin içine koydu , şimdi yapması gereken şey 3 saat boyunca yumurtanın çatlamasını beklemekti.

Saat gece yarısı olmuştu ama yumurta hala çatlamamıştı ,tahminlerine göre toplamda yarım saat sonra yumurta çatlayacaktı. Uyuklamaya başladığı sırada ufak bir kırılma sesi geldi heyecanla tencerenin başına geçti ve yumurtayı incelemeye koyuldu yumurta alt bölgesinden hafif çatlamıştı, daha sonra bir kez daha bir çatlama sesi geldi ve yumurtanın kabuğu bir anda toz oldu. İşte sonunda onunda bir ejderhası olmuştu, hemen ejderha bilimleri kitabını açtı ve kendi ejderhasının hangi tür olduğunu araştırmaya başladı en sonunda kendi derhasıyla aynı bir ejderha buldu yazdığına göre ejderhasının türü Dikenli kanattı. Edgar o kadar mutluydu ki bir ejderhasının olduğunu herkese söylemek istiyordu. Herkes artık onun bir ejderhasının olduğunu bilsin istiyordu. Hızlıca ejderhası için önceden hazırlamış olduğu kafesi aldı ve ejderhasını kafesin içine koydu. Dışarı çıkıp bir fayton çağırdı fayton gelince en yakın arkadaşının evinin yerini söyledi ve fayton o yöne doğru hareket etmeye başladı. Arkadaşının evine varınca ışıklarının yanmadığını gördü daha sonra kapıyı tıklattı ama kapıyı açan olmadı. Tam evden uzaklaşırken pencerenin yanında bir zarf gördü zarfta şunlar yazıyordu:

Edgar büyükbabam Joyce beni yanına şatoya aldı artık benim büyüdüğümü düşünmüş ve maceralara atılmama karar vermiş. Benden yanımda birisinin olmasının gerektiğini ve bana yardım etmesi gerektiğini söyledi bende ilk olarak seni düşündüm. Eğer benim ile birlikteysen pazartesi günü saat 9 da şatonun önüne gel”

Edgar bugün hayatının en güzel günü olduğuna karar vermişti. Bu teklifi kabul edecekti ve yarın saat 9 da şatonun önünde olacaktı. Şimdilik eşyalarını hazırlaması gerekiyordu.

Behlül İslam Biçer

hikaye, hikaye oku, bilim kurgu hikayeleri, fantastik hikayeler,fantastik, bilim kurgu, şato, ejderha, ejderha hikayeleri, macera hikayeleri, korku hikayeleri, dehşet hikayeleri,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu