Ağlatan HikayelerDehşet ÖyküleriPolisiye HikayelerSizden Gelenler

Ölü Kadınların Hikayesi: “Susturulmuş Çığlıklar” 1.Bölüm

Hikaye

Ölü Kadınların Hikayesi: “Susturulmuş Çığlıklar” 1.Bölüm

 “Kendi Kanımda Boğuldum…”

Belkide her şey kadın olmamızla başladı. Küçükken her şeyin toz pembe olduğu dünyada yaşadığımızı düşünürdük. Ve bir az büyüdük, dünyanın sadece yaşamı anlayabilenler için bir altın olduğunu öğrendik. Ve biz kadınlar hiç bir zaman yaşayamadık. Biz, bir ölüydük. Yine öldürdüler. Biz zaten cezamızı kadın olarak çekmiştik, yine dövüldük. Biz zaten dünyaya gelirken maruz kaldığımız o laflara rağmen binlerce lafa maruz kaldık. Şimdi size tacize, tecavüze uğrayan, dövülen, öldürülen binlerce isim yazabilirim. Ya da saklı kalanları asla. Belkide bitmek bilmeyecek o isimler. Asla ardı kesilmeyecek. Ama ben o isimleri temsilen sadece bir söz yazacağım. KADIN.

 “Kendi Kanımda Boğuldum…”

Yağmurlu hava dışarıdakileri üşütürken emniyette ki, insanlar dışarıda ki, soğuktan bihaberlerdi. Önüne koyulan bir bardakla Gökalp durakladı. Kafasını kaldırdığında gördüğü kişiyle gülümsedi. İş arkadaşı Gamze. “Çok yorulduk komiserim, mola olsun.” Diyerek karşısına oturdu. Gökalp vakti olmadıklarını biliyordu ama yine de ses etmeden plastik kutuda ki, kahvesini eline aldı. Gökalp ve Gamze hoş sohbet eşliğinde kahvelerini yudumlarken içeri giren Selimi fark etmediler bile. Hikaye

“Komiserim gire bilir miyim?”

“Buyur Selim.”

Selim onlara daha da yaklaşarak elinde ki, dosyayı masaya koydu.

“Kenan Acar. Daha 3 saat önce evinde küvette ölü bulundu.  34 yaşında. Ayrıca öldürülüp intihar süsü verilmiş.”

 Bütün kadınlar gibi. Hikaye

“Ayrıca kanla yazılan bir not varmış fotoğrafta gördüysen.”

“Olay yeri inceleme orada mı?”

“Evet.”

“Çıkalım o zaman.”

Gamze duyduklarıyla kanı su gibi çekilirken gitmeyi düşünmüyordu. Her ne kadar cinayet gibi olaylarda mutlaka çalışsa da son bir kaç gündür gördüğü rüyalar, akşam uyumasına asla izin vermemişti.

“Siz gidin komiserim ben gelmeyeceğim.” Hikaye

“Tamam o zaman bir haber olursa konuşuruz.”

Gökalp komiser ve ekibi olay yerine geldiklerinde kalabalığa baktılar. Hiç kolay bir cinayet gibi gözükmüyordu. Yavaş yavaş eve yaklaştıklarında yoğun kan kokusu midesini bulandırmaya başladı. Şuan herkes o haldeydi ama hiç kimse birbirini umursamıyordu.

“Bedeninde kesik izleri var. Ayrıca küvette ki, kanla cesedin kanı bir birine uyuştu. Yani bedeninden alınan kanla küvette boğularak öldürülmüş. Bu da not.” Hikaye

Gökalp ona uzatılan notu alarak oradan uzaklaştı. İçini açtığında kan kokusu yine burnuna doldu. Ölen kadınlarımızdan gelen cennet kokusu gibi.” Notu okuyunca kaşları çatıldı. Doğru okuyor mu diye bir daha okudu.

Kanla yazılmış notta aynen böyle yazılmıştı: 

“Kendi kanımda boğuldum :)”  

Gülücük işaretine bakarak kağıdı cebine yerleştirdi.

“El izlerine bakıldı mı?”

“Bakıldı komiserim ama tek bulduğumuz el izi Kenan Acar’ın parmak izleri.”

“Mobese kayıtlarına?” Hikaye

“Hiç bir kayıt yok.”

Gökalp gittikçe sinirleniyordu ama bunu o kadar da dışa yansıtmıyordu. ‘Nasıl yani bir tane bile iz bulunmaz, mobese kayıtlarına rast gelinmezdi?’ Diye düşündü. Ama nafile cinayetkar çok titizdi.

Gökalp birazdan emniyete geçmiş bir kaç kayıta bakmıştı. Kayıtlar o kadar incelikle silinmişti ki, bir saniye aralıkta baş veriyordu her şey.

“Bir şey bula bildiniz mi?”

Yanına yaklaşan arkadaşıyla bakışları ona döndü Gökalp’ın.

“Hayır. Parmak izleri yok. Kayıt desen bir kaç  saniye silinmiş.”

“Yalnızca sokağın kayıtları değil ya, başka sokakların kayıtlarına da bakalım. Işınlanmadı ya?”

“Haklısın. Bana kayıtları bulabilir misin?”

“Tabii abi hemen buluyorum.”

Yanından ayrılan arkadaşıyla Gökalp arkasına yaslandı. Hiç böyle cinayete rastlamamıştı.

“Hemen şurada. Bak, taksiyle gelmiş.”Hikaye

“Bir az daha yakınlaştırsana plakasına bakalım.”

Yavaş yavaş kayıtlar yakınlaşırken Selim kağıda plakanı yazdı.

“Oldu bu iş.” Diyerek sırıtan arkadaşına baktı Gökalp. Bu kadar basit değildi. Asla.

“Abi vallah ne bileyim ben kimmiş, bindi öyle. Adresi verdi. Yüzü falanda gözükmüyordu zaten. Ne bileyim adamı öldürmeye gidiyor.”

“Tamam kardeşim seni suçlamıyoruz zaten. Kadın mıydı yoksa?”

“Kadındı.” Hikaye

“Emin misin?”

“Evet kadındı. Sesi inceydi, ayrıca erkek gibi yapılı değildi. Ayrıca çok inceydi. Yani üflesen yere yığılırdı. Çıt kırıldım bir şeye benzettim ben.”

Nasıl öldürmüş olabilir o kadar güçlü adamı?

En aciz varlıklar en güçlü kadınları nasıl öldürdüyse.

Kayıtta zaten yüzü olmayan bu kız Gökalp için baya zor bir rakipti. Bir kaç gün geçmesine rağmen asla bir iz bulunamamıştı. Gökalp evinde dosyaları araştırarken sinirle dosyaları yere bıraktı.

“Bıktım be! Kimsin kadın sen!” Diye kükredi. Kapı zili çalınca ayağa kalktı. Kapıyı açmadan önce delikten bakarak kimin geldiğine baktı.

“Gökalp Aksungur?” Öykü

“Benim.”

“Bir postanız varmış. Şuraya imza ata bilir misiniz?”

Gökalp gösterilen yere imza atarak teşekkür etti. Odasına çıkarak postasını açtı. İçinden küçük bir notu alarak kağıdı açtı. Yoğun kan kokusu burnuna dolarken yazılanları okudu.

“Gözünü iyi aç komiser.” 

“Sadece bu mu yani?”

Gökalp sinirlenerek kağıdı yere attı. Kan kokusundan midesi ağzına gelecekti. Yere düşen kağıdın diğer sayfasında yazılan yazılar Gökalp’ın gözüne ilişti. Hemen yerden kağıdı alarak kağıdın arkasına baktı. Küçük harflerle beyaz kağıdın her yerine KADIN yazılmıştı.

“Sen her kimsen gerçekten kafayı bozmuşsun.” Hikaye

Okuyucularımızdan Gelen Hikayeler 

Yazan – Nuran

Hikaye, öykü, kadına şiddet, kadın, ağlatan hikayeler, kadınların hikayeleri, şiddet hikayeleri,dehşet hikayeleri, polisiye hikayeler, taciz, şiddet, tecavüz, kadın hakları, kadın cinayetleri,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu