Korku Hikayeleri

Korkunun Gücü (1.Bölüm)

Korkunun Gücü (1.Bölüm)

Nedendir bilmem bizim kültürümüzde korkunç olaylar sıkça anlatılır. Büyüklerimiz bu hikayeleri birbirine anlatırken can kulağıyla dinlerdim. Ne acayip merak? Velhasıl 21 yaşıma kadar oldukça korkunç bir hayal dünyasıyla yoğruldum. Yine de bu hikayeler yaşadığım olayı açıklayan tek durum olabilirdi diğer olasılıkları öğrenmemiş olsaydım. Sadece; diğerlerini bilmek, asıl korkularımdan daha az korkunç. Yine de hepsi olasılık dahilinde. Sınırsız evrende sınırsız ihtimaller var ve en güçlü ihtimal inançlarımız. Bir de inançlarımızın doğurduğu ihtimallerin gerçekliğe katkısı ihtimali. Yaşadığım ilk olay, henüz bunlar beynimi kurcalamaya başlamadan, 13 yaşımda başıma gelmişti. Neden 13? Batıl gerekçelere dayandırılabilir pekala. Öyle olması da olasılık dahilinde. Hikayemize geçelim…

Evimizde annem, abim ve ablamla birlikte yaşıyorduk. Birkaç odası ile kırık dökük bir çatısı olan yarı ahşap, eski bir evdi. Evimiz kırsaldaydı. Orayı severdim. Geceleri tuvalete giderken içimi saran derin korkuyla bir an evvel işimi görüp çıkma telaşı dışında her şey yolundaydı. Bir de annemin taşınma planlarının stresi. İhtiyaçlara bağlı olarak şehre taşınmalıymışız. Annem o zamanlar bunun olması gerektiğini söylüyordu. Sorularıma cevapları bunlardı. Abim yeni ev diye de tutturmuştu. Bana göre genç sayılırdı ki; bu onun için geçerli bir nedendi. Yeni bir ev ona; yeni arkadaşlar, yeni yakınlaşmalar daha çok özgürlük çağrıştırıyordu. En azından şimdilerde öyle tahmin ediyorum. Bir süredir planlanan taşınma günü geldi.

Bir hayli yüksek koca apartmanın en üst katındaydık. Burayı pek sevmemiştim yine de buraya gelir gelmez hissettiğim, olağan dışı bir histi. Sanki daha önce burada yaşamışım gibi. Dejavu saçmalığı diye düşündüm. Oysa Matrix’te hiç saçma olmayan bir durumdu. Nasıldı? Matrix içerisinde bir dalgalanma olduğunda oluyordu. Yani programın ruhuna aykırı bir eylem veya durum tespit edildiğinde. Evet, buna benzer bir şeydi. Bu durumla belki de hiç alakası yoktu ama biz de bu evin ruhuna aykırı bir durum muyduk yoksa? Bir an için ürpersem de aşağıdan kardeşlerim ve annemin eşyalara yardım için bağrışmaları, kara bulutları kafamdan atmıştı.

Eşyalarımızı yerleştirip temizliğimizi yaptıktan sonra akşam saatlerinde abim geldi. Eşyaları taşıdığımız sırada kim bilir nerdeydi? Benim de zaten uykum gelmişti. Abimi belki biraz oynar veya birlikte film izleriz diye boşa beklemiştim. Aynı odada kaldığım abime hadi gidip yatalım dediğimde bana kızdı. İlk geceden başlama dedi. Ben de gururum kırılıp yalnız başıma yatmaya gittim. Aslında normali buydu fakat o rutini bir türlü yerleştirememiştim.

Yatak odama geldiğimde yatağımda bir şişlik fark ettim. Elbette bunun bir şaka olduğunu biliyordum. Çünkü izlediğimiz korku filmlerinden öğrendiğimiz bir numaraydı bu abimle. Yatağa yaklaştım örtüyü birden açma gibi bir huyum yoktur. Bir durumla karşılaştığımda daha önceki deneyimlerimden öğrenmiştim bunu; önce düşünmeli ve ağır ağır hareket etmeliydim. Yatağa, ayaklarımı tabiri caizse yere sağlam basarak yaklaştım. Son adımımı attığımda gıcırdayan tahtalar oldukça ironik geldi. Korkuyo muydum? Korkmuyor muydum? Örtüyü yavaşça araladım ama sadece azıcık ve içine hareketli bir oyuncak atıverdim. Bu şakayı çözmek için bir yoldu. Kendi fikrimdi. Ama işe yaramamıştı ve oyuncak durmuştu. Örtüyü açtım ve yatağımda abimin yattığını gördüm. Bu beni çok ürküttü. Hemen oturma odasına koştum. Abim ordaydı. Nasıl olur diye kekeliyordum. Abim kafasını bana ağır ağır çevirerek kaşlarının birini çattı. Yüzünde sinsi bir gülümseme ile bana baktı. Annemden yardım umarcasına onun yanına yaklaştım “Anne, anneee”

Annem kafasını yere sabitlemiş ve saçları yüzünü tamamen kapatmıştı. Bir ileri bir geri sallanıyordu sandalyesinde. Ablama yüzümü döndüğümde televizyonun dibine kadar girdiğini gördüm. Öylece bakıyordu. Çıldıracağım sandım bir vaveyla ile uyandığımda abim vcd ye bir film takmış izliyordu. O zamanlar bundan büyük keyif alırdık. Hemen rüyanın etkisiyle abime sarılırdım. Çok kötü rüya gördüm diye başladım anlatmaya. Gerçekten ürkütücü bir rüya olduğunu kabul ettikten sonra sanki sorun benim için de çözülmüştü. Hemen abimin yanında filmi izlemeye kuruldum:

The Exorcist…

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu