Kısa HikayelerSizden Gelenler

Gözyaşlarıyla Kuruyan Cesaret

hikaye

Gözyaşlarıyla Kuruyan Cesaret

Gözyaşlarıyla Kuruyan Cesaret, Ürkekçe ve titreyerek köklerini toprağa kabullendirmeye çalışan bir ağaçtan ne farkımız var. Çabalıyoruz! Hayata tutunmaya çalışıyoruz. Soğuk rüzgarlar giriyor gövdemizin çatlaklarından. Ve aynı onun yapraklarını kaybettiği gibi bizde yitiriyoruz heybetimizi birer birer. Fırtınada savruluşunu seyrediyoruz her bir parçamızın. Var mı gücümüz onların peşinden koşmaya. Bir ayna beliriveriyor karşımızda. Cesaretimiz yok kendimize bakmaya. Çünkü korkuyoruz gözbebeklerimizde çaresizliğin yeşermiş tohumlarını görmekten ve gözyaşlarıyla onları beslemekten.

Şimdi çırpınıyor kalp atışları karanlığın merhametsizliğinde. Ya sağ çıkacağız bu geceden ya da savrulacak ruhumuz yağmur damlalarıyla etrafa ve eriyerek yok olacak gözyaşlarında. Dağılacak mı kara bulutlar. Gözlerimizi kapatıp onlara en sevdiğimiz şarkıyı mırıldansak yarım yamalakta olsa, bahşederler mi güneşi bize? Böyle kükremek yerine yine yaparlar mı bize pamuk şekerden hayvanlar?

Lala

hikaye, kısahikaye, hikaye okuma, hikaye denemesi, deneme,deneme yazısı, cesaret, duygusal hikayeler, hikaye örneği, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu