Çocuk HikayeleriDüşündüren-Eğitici HikayelerKısa HikayelerOğuz Kerem

 BENİM HİKAYEM “KAZA”

 BENİM HİKAYEM

 BENİM HİKAYEM “KAZA”

Merhaba, benim adım Toprak. 11 yaşında, 5. sınıfa giden normal bir çocuğum. Bugün size başımdan geçen bir olayımı anlatacağım.
Cuma günüydü. Yapacağım ilk şey sabah saat 8 de kalkıp okula gitmekti. Hazırlandım ve aşağıya indim. Arkadaşım da yanıma gelmişti. Beraber servis aracımızı bekliyorduk. Servis aracımız geldi, bizde hemen bindik.

Şükürler olsun ki okuluma sağ salim geldim. Aslında bugün son iki dersimiz Türkçe idi. Dersimizi yaptık, son dersimizde bugünden  sonra tatil olacağını öğrendim. Sevindim. Çünkü çok yorulmuştum. Derslerim bana ninni gibi geliyordu, çok sıkıcı geçmeye başlamıştı.
Okul zilimiz çalmıştı. Hemen bahçeye çıkıp servisime bindim. Rahat rahat evime gidiyordum. Çünkü bir hafta boyunca tatile girmiştim.
Asıl önemli konumuza dönecek olursak, eve geldim. Anneme 1 hafta tatil olduğunu anlattım. Bu zamanlarda hep bisiklet sürmek istiyordum. Annemde tatil olduğundan dolayı bisikletini sürebilirsin dedi. Hemen bisikletimi yanıma alıp dışarı çıktım.
Mahallemi dolaşır iken bisiklet yolundan ters gelen bir bisiklete çarptım. Bende bir şey yoktu ama diğer sürücünün durumu ağırdı. Yerde baygın şekilde yatıyordu. Galiba başını kaldırıma çarpmıştı. Bacağı da çok kötü kanıyordu, yarılmış gibiydi. Gözleri kapalıydı. Seslendim cevap vermiyordu. Hiç kıpırdamıyordu. Hemen kalp masajı yaptım. Birkaç dakika sonra sürücü gözlerini açtı. Biraz kendine geldi. Nefes alıyordu ama konuşamıyordu. Hemen düz bir şekilde yatırıp bacaklarını havaya kaldırdım ve bacaklarının altına yüksek bir şey koydum. Çünkü beynine kan gitmesi lazımdı. İlk önce ağzını açtım. Size saçma gelebilir ama dilini kontrol ettim. Bu tür şeyleri okuldan Türkçe öğretmenimden öğrenmiştim. Dili yerindeydi, boğazına kaçmamıştı. Gömleğimi çıkartıp hızlı bir şekilde kanamasını durdurmak için yarasını sarmaya çalıştım.
Çevremdekilerden yardım istedim, hiç kimse yardım etmiyordu. Yardım çığlıklarımı duyuyorlardı ama sosyal medyadan para kazanmak için sadece olayın videosunu çekiyorlardı.
Tam o sırada ambulansın yoldan geçtiğini gördüm. Hemen ambulansı durdurup yardım istedim. Onlar arkadaşı alıp götürdüler. Polis amcalar geldi;

-Çocuk! Senin adın Ne?, dediler

-Benim adım Toprak, dedim

-Bizimle gelmek zorundasın Toprak

-Yardım etmeniz lazım. Sürücünün durumu iyi değil.

– Emirime karşı gelemezsin çocuk. Benimle gelmek zorundasın

Polis amcalar beni aldı götürdü. Sorguya çektiler. Meğer insanlar arasında sürücünün akrabası varmış. Şikayet etmişler beni. Ben sorgudayken içeri doktor amcalar girdi. Polis amcaya dedi ki;
-Bu çocuğun suçu yok. Toprak sayesinde sürücü kurtuldu.

-Ama bize ihbar geldi. Demek ki yanlış ihbarmış. Çıkabilirsin Toprak.

-Tamam polis amca. Hayırlı işler
Ben polis amcalara da bunu dedim. Benim dışarı çıkmama izin verdiler. Ailem yanıma geldi. Bana kıza kıza hastanede çocuğun doktoruna gittik.
Durumu iyiymiş. Doktor amca babama dedi ki;
-Oğlunuzla gurur duymalısınız efendim. Sürücünün hayatı çocuğunuz sayesinde kurtuldu. Eğer ilkyardım yapmasaydı çok kan kaybederdi, düz yatırmasaydı ve kalp masajı yapmasaydı ölebilirdi.
O günden sonra aileme bir şey olunca ”Doktor Bey yetişin” diye beni çağırıyorlar. Babam ve Annem benimle çok gurur duyuyorlar.

Türkçe öğretmenim sağ olsun…

İlk yardım için

Oğuz Kerem – 5 E sınıfı

hikaye, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye yaz, hikaye yazmak, çocuklar için hikaye, çocuk hikayesi, oğuz kerem, oğuz kerem hikayeleri, düşündüren hikayeler, eğitici hikayeler, çok güzel hikayeler, öykü, çocuk öyküleri, eğitici öyküler, kaza, bisiklet, bisiklet kazası, doktor, polis amca, polis,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu