Ağlatan Hikayelerİbretlik HikayelerKahramanlık Hikayeleri

Yaşanmış Gerçek Bir Hikaye; “Miraç Emir Binbaşı Anlatıyor”

Yaşanmış Gerçek Bir Hikaye; “Miraç Emir Binbaşı Anlatıyor”

Operasyondayız bir çocuk koşa koşa geldi arkasından dedesi ve Nenesi tutmaya çalışıyor tutamıyor, kollarını açmış bana koşuyordu. Önce sarıldı dizlerim üzerine çöküp sıkıca bende sarıldım. Heyecanla bir şeyler söylemeye başladı.

Ellerini açıp “Muhammed” diyor tebessüm ediyordum ama çocuğu anlayamıyordum. Yine aynı cümleleri kuruyor gözlerinden yaş akıyordu ama mutlu görünüyordu.Yine anlamadım üçüncü defa yine aynı cümleleri kurdu. Geriye dönüp askerlere seslendim; “dilinden anlayan var mı?”, “bir ses ben anlıyorum komutanım” dedi.

Yanıma gelip çocukla konuştu çocuk ona heyecanla bir şeyler anlattı gözlerinden yaş akıyor sonra Abdullah uzmanın da gözleri yaşardı.

“Komutanım çocuk anne, babasını, ablasını ve 2 abisini hava saldırısında kaybetmiş, sonra her gün dua etmiş “bir sürü dua ettim” diyor, Hastaneden çıktıktan bir süre sonra da rüyasına efendimiz Hz. MUHAMMED s.a.v girerek kapılarını çalmış ve ordumla geleceğim çocuk sil göz yaşlarını demiş. O gün bugündür çocuk hep bizi bekliyormuş.”

Çocuk da bana, “ne olur komutanım Efendimize söyle çayımız ekmeğimiz var bize gelsin” demiş. Ağlayarak benden istediği buymuş çocuğa cebimden çıkarıp bayrağımızı verdim. O zaman daha iyi bir anladım.

“Biz İslamın son umuduyuz ve biz seçilmiş bir milletiz.”

Rabbim Sen İslamın Son Ordusu Olan Türk Ordusunu Muzaffer Eyle….

Barış Pınarı Harekatı

 

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu