İbretlik Hikayeler

İbretlik Hikayeler bölümümüzde birbirinden güzel ve ders almamız gereken ufkumuzu genişletip bizlere ferahlık sunan hikayeler mevcuttur. Bu hikayeleri okudukça hayatımızdaki yanlışları ve eksiklikleri fark edebiliriz. Hatta belkide o hataları düzeltmek için kendimizde bir ışık yanmasını sağlayabiliriz.

İbretlik Hikayeler bazen gerçekten duygusal yönümüzün açığa çıkmasına sebep olabilir. Bazen de sadece kendimize değil çevremize de farklı şekillerde eğitici ve örnek olacak şeyler öğrenebiliriz. Bu bölümde en çok ülkemizdeki olaylardan esinlenerek yazılmış yazılar olduğu gibi farklı ülkelerdeki yabancı insanlarında ibretlik kısa veya uzun hikayelerini de okumuş olacaksınız.

Kendi başınızdan geçen veya birilerinden duymuş olduğunuz ama bunu da herkesin bilmesi gerekli diye düşündüğünüz ibretlik hikayeleriniz varsa sitemizdeki Hikayenizi Ekleyin sayfasından yayınlanması için bizlere ulaştırabilirsiniz.

• Hayattın Sillesi

Hayattın Sillesi Hikaye oku; “Geri zekâlıyım ben.” Gençliğinin sonlarındaki adam böyle söylendi “Geri zekâlıyım” üstünde açık kahverengi paltosu ayağında aynı…

Devamını Oku »
  • Kendine Yenilen Boksör

Kendine Yenilen Boksör Hikaye Oku; Salon tıka pasa dolmuş. Hani iğne atsan yere düşmeyecek. Tüm nefesler tutulmuş, onun gelmesini bekliyorlar.…

Devamını Oku »
  • Çavuş Emmi

Çavuş Emmi Hikaye Oku; Caminin avlusunda maltanın üzerine oturduk, Cuma Amca anlattı. Anlattıkça geriye gitti. Geriye gittikçe içindekileri döktü. İçindekileri…

Devamını Oku »
  • Güzel Bir Hikaye; Düşüş Ya da, Erik ve Çürük

Güzel Bir Hikaye; Düşüş Ya da, Erik ve Çürük Hikaye Oku; Genç adam ıssız bir yerdeydi. Uçurumun kenarında. Aşağı baktı…

Devamını Oku »
  • Yaşanmış Bir Hikaye; “Babanın Ahı”

Yaşanmış Bir Hikaye; “Babanın Ahı” Yaşanmış Hikaye Oku; Bu hikayeyi yeni dinledim, daha önce hikaye olarak yazıya döküldüğünü sanmıyorum. Yaşanmış…

Devamını Oku »
  • Dini Hikayeler; Besmelenin Fazileti

Dini Hikayeler; Besmelenin Fazileti Saliha bir kadının,  münafık ve cahil     bir    kocası     vardı.     Bu  kadın “Bismillahirrahmanirrahıym”   diye   besmele çekmeden hiçbir işine…

Devamını Oku »
  • Dostluk İpi

Dostluk İpi Genç adam iyi bir terziymiş. Bir dikiş makinesi ve küçücük bir dükkanı varmış. Sabahlara kadar uğraşıp didinir ama…

Devamını Oku »
Başa dön tuşu