Korku Hikayeleri

Korku Hikayesi; Hayaletin Laneti 4. Bölüm

Aralarında birkaç erkek bulunmakla beraber arabadakilerin çoğu kadındı. Uzun zamandır yemek yiyememiş gibi görünüyorlardı. Üstleri başları kir pas içindeydi. Dövüldükleri çok açıktı, çünkü hepsinin vücudu morluklarla kaplıydı; hatta kadınlardan birinin sol gözü çürük domatese benziyordu. Kadınlardan bazıları umutsuzca inliyordu ve yanaklarından yaşlar akıyordu. İçlerinden biri avazı çıktığı kadar, masum olduğunu haykırıp duruyordu. Ama boşuna! Kaderleri Sorgulayıcı’nın elindeydi ve çok geçmeden yakılmaya mahkûm edileceklerdi.

Kalabalığın arasından genç bir kadın aniden arabaya doğru atıldı, erkek tutsaklardan birine umutsuzca uzanıp bir elma vermeye çalıştı. Herhalde tutsağın akrabasıydı, hatta belki de kızı…

Sorgulayıcı’nın atını döndürüp kadını ezişini dehşet içinde izledim. Kadın bir saniye önce elma uzatırken, bir saniye sonra kaldırım üzerinde acıyla kıvranıyordu. Sorgulayıcı’nın yüzündeki zalim ifadeyi gördüm. Ona acı vermekten keyif almıştı. Daha birçok atlı askerin eşlik ettiği yük arabası ağır ağır ilerlerken kalabalığın tezahüratları “Hepsini yakın!” bağırışlarına dönüştü.

İşte tutsakların arasında zincirlenmiş kızı o zaman gördüm. Benden çok büyük sayılmazdı ve gözleri korkuyla irileşmişti. Tıpkı gözyaşı gibi, burnundan ve çenesinden akan yağmur damlaları siyah saçlarını alnına yapıştırmıştı. Üzerindeki siyah elbiseyle sivri burun ayakkabılarına bakarken gözlerime inanamıyordum.

Bu Alice’ti. Ve o, Sorgulayıcı’nın tutsaklarından biriydi.

Joseph Delaney

  1. Kitap Hayaletin Çırağı
  2. Kitap Hayaletin Laneti

Hikayenin Bölümleri

Hayaletin Laneti 1. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 2. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 3. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 4. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 5. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 6. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 7. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 8. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 9. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 10. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 11. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 12. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 13. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

Hayaletin Laneti 14. Bölüm İçin TIKLAYINIZ

 

 

 

Yazı Puanı
Bu yazıyı oylayın
Oyların. [Toplamı: 0 Ortalaması: 0]

Önceki sayfa 1 2 3
Etiketler

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı