Skip to main content

Randevuyu Planlayan

Randevuyu Planlayan 2011 yılında İskenderun’a tayinim çıktı (astsubayım) emekliliğime 1 yıl daha vardı. 1 yıl sonra emekli olmayı istediğimden ailemi İskenderun’a götürmedim. Kartal/İstanbul’daki ev düzenimi bozmadım. Ara sıra izin alıp kartal/İstanbul’daki evime gelip gidiyordum. Yine bir gün İstanbul’a ailemin yanına izinli gelmiştim. 5 günlük izin süremin sonunda cuma akşamı yola çıkacaktım. Yola çıkacağım günün öncesi […]

Devamını Oku

Motorsiklet Kazası

Motorsiklet Kazası Birgün biri kız biri erkek iki genç motorsikletle geziye çıkarlar. Hızla gitmektedirler. Kız çok korkmuştur. Erkeğe “Yavaşla lütfen, korkuyorum” der. Erkek “Çok güzel gidiyoruz, çok eğlenceli bak” der. Kız yavaşlaması için ısrar eder. Erkek kızdan kendisine sarılması ister. Kız sarılır ve yavaşlamasını ister.

Devamını Oku

Bugün Ölürsem

Bugün iş yerimde bir arkadaşın cenazesi vardı. Ben de iş yerinde kendi müdürlüğümüzde nöbetçiydim. Aslında vefat eden arkadaşı hiç tanımıyorum, iş yerinde yaklaşık olarak 1200 kişi çalışıyor. Herkesi tanımak mümkün değil. Ama muhakkak bir ara rastlaşmış veya belki birbirimize iş göndermiş olduğumuz tahmin ediyorum. Yani bir şekilde birbirimize hakkımız geçmiştir düşüncesindeyim. Cenaze için yaklaşık 2 […]

Devamını Oku

Soğan Tarlasını Sökmeyiz

Genç delikanlı dost ve arkadaşlarının çokluğuyla övünür dururmuş. Gün görmüş babası; “Evladım! Dost dediğin ya bir olur, ya iki. Üç olmaz!” diye uyarsa da oğlana pek etki etmezmiş. Bir gün baba oğluna ders vermek ister. “Oğul! Bir kuzu kes ve onu bir çuvala koy!” der. Delikanlı söyleneni yapar. Babası; “Şimdi bu çuvalı sırtlan ve dostum […]

Devamını Oku

Kirlenen Bayram Gecesi

Sabırsızlıkla geçen gecenin hikayesi farklıydı bu sefer. Bir bayram daha geliyordu. Heyecan yüklü yüreğimin ritmine gece ayak uydurmaya çalışıyordu. Bir türlü uyku denilen illet bana uğramamıştı. Saat on ikiyi çoktan geçmişti. Arefe gününü geride bırakıp Ramazan Bayram’ının ilk saatlerini yaşıyordum. Saatler bir türlü geçmek bilmiyordu. Duvarda asılı duran saat, 03:00 olmak üzereydi. Masanın üzerinde duran sigaramı alıp […]

Devamını Oku

Elbisenin Yanığı

Elbisenin Yanığı Merhaba arkadaşlar, benim adım Zeynep. Size gerçek olan, yengemin dedesinin başından geçen bir hikayeyi anlatacağım. (Yengemin dedesinin adı, Ali imiş. Ona, Deli Ali derlermiş. Ancak bu ‘deli’ takma adı sadece Ali’nin o mağaraya korkusuzca gitmesinden gelen bir deyimdir.) İyi okumalar, umarım ibret ve örnek alırsınız. Deli Ali, Osmaniye/Kadirli’de zeytinlik denilen bir köyde yaşarmış […]

Devamını Oku

ÜÇ HARFLİ ÇAĞIRAN AKILSIZLAR

ÜÇ HARFLİ ÇAĞIRAN AKILSIZLAR Okuyucularımızdan Gelen İlginç bir Hikaye; Yurtta kalıyordum. Yaz okulundaydım. Yan blokta kalan üç kız arkadaş ruh çağırmışlar. Fincan falan getirmişler. İşte fincan hareket ediyormuş, bunların sorularına harfleri gezerek cevap veriyormuş, ruh değil de üç harfliymiş falan. Bizim arkadaşlarda gidelim dediler, yok dedim ama çok ısrar ettiler.  Bende takıldım peşlerine gittim. Ben […]

Devamını Oku