Skip to main content

Hışır Kasabı Cemalettin

Hışır Kasabı Cemalettin Dükkânının camında reklâma ait bir tane yazı hatta tek bir harf bile yoktu. Vitrinde canlanıp kaçmayı bekleyen 84 model bir tosun, o da araba çarpması sonucu oraya getirilip asılmıştı. Numune et görüntüsü verecekti orda. Ama bir heykel gibi sağından solundan traşlanmış, zekât keçisi gibi kalmıştı. Bir tane malzemeye para verilip alınmış değildi. […]

Devamını Oku

Ritimci Fikret

Ritimci Fikret Batı Karadeniz de bir köyde yaşıyordu Ritimci Fikret. Orta yaşlarda iyi huylu bir adamdı. Hafta içi ilkokulda müstahdem olarak görev yapıyordu. Bir yandan düğünlerde bateri çalardı. Kendi orkestrası, malzemeleri ve halihazırda ekibi vardı. Çevresi tarafından sevilen sayılan bir insandı. Sakinliği ve sabrını kullanmasıyla biliniyordu. Orta boylu, hafif esmer, siyah saçlı, ince bıyıklı. Birde […]

Devamını Oku

Güzel Olduğu Kadar İlginç Bir Hikaye; “99 Üzüm” III. Bölüm

Güzel Olduğu Kadar İlginç Bir Hikaye; “99 Üzüm” III. Bölüm Her zaman gittiğimiz yol üzerinden yine köye doğru giderken aklıma üzümleri aldığımız yol kenarındaki satıcı geldi. Çok sert ve kaba birisi olduğunu, hatta biraz da olsa beni korkuttuğunu hatırladığım halde, Ona o üzümleri nerden aldığını sormayı düşünüyordum. Ancak bütün dikkatime rağmen yol kenarında o […]

Devamını Oku

Güzel Olduğu Kadar İlginç Bir Hikaye; “99 Üzüm” II. Bölüm

Güzel Olduğu Kadar İlginç Bir Hikaye; “99 Üzüm” II. Bölüm Bize de artık bu insanları rahat bırakıp gitmek düşmüştü. O gün ikinci defa Ali abiden gitmek için izin istedik. Bana her şey için çok teşekkür etti, buraya kadar gelmemizden, annesinin de son anlarında yüzünün gülmesine sebep olmamızdan bahsetti. Vazifemiz olduğunu söylemekle yetindik. Aklımda cenazedeki o […]

Devamını Oku

Güzel Olduğu Kadar İlginç Bir Hikaye; “99 Üzüm” I. Bölüm

Güzel Olduğu Kadar İlginç Bir Hikaye; “99 Üzüm” I. Bölüm Uzun zamandır Rüyamda nur yüzlü bir erkek çocuğunu görüyorum. Bazen haftada iki üç gün, bazen her gün. Bu güzel çocuğu gördükçe içime bir hoşluk doğuyor ama uyanınca ne yapacağımı bilemediğimden bütün gün perişan oluyordum. Bu rüyanın boş bir rüya olmadığından adım gibi emindim. Ancak rüyamı […]

Devamını Oku

Randevuyu Planlayan

Randevuyu Planlayan 2011 yılında İskenderun’a tayinim çıktı (astsubayım) emekliliğime 1 yıl daha vardı. 1 yıl sonra emekli olmayı istediğimden ailemi İskenderun’a götürmedim. Kartal/İstanbul’daki ev düzenimi bozmadım. Ara sıra izin alıp kartal/İstanbul’daki evime gelip gidiyordum. Yine bir gün İstanbul’a ailemin yanına izinli gelmiştim. 5 günlük izin süremin sonunda cuma akşamı yola çıkacaktım. Yola çıkacağım günün öncesi […]

Devamını Oku

Motorsiklet Kazası

Motorsiklet Kazası Birgün biri kız biri erkek iki genç motorsikletle geziye çıkarlar. Hızla gitmektedirler. Kız çok korkmuştur. Erkeğe “Yavaşla lütfen, korkuyorum” der. Erkek “Çok güzel gidiyoruz, çok eğlenceli bak” der. Kız yavaşlaması için ısrar eder. Erkek kızdan kendisine sarılması ister. Kız sarılır ve yavaşlamasını ister.

Devamını Oku