Skip to main content

Yıldız Hikayesi

Yıldız Hikayesi (Atalarımız boşuna:ʺ Söz uçar, yazı kalır.ʺ dememişler. Elbet bir bildikleri vardı…) Yatılı bir okulda müdür, koltuğa gömülmüş gazetesini okuyordu. Küçük bir haber dikkatini çekti: “76 yılda bir Dünya’nın yakınından geçen Halley kuyruklu yıldızı yarın Dünya’ya en yakın noktadan geçecek. Müdür, başyardımcıyı çağırarak talimat verdi: – Hocam, 76 yılda bir Dünya’mızın yanı başından geçen […]

Devamını Oku

Tren Kaçtı

Tren Kaçtı (Kraldan fazla Kralcı olmak..) Üç arkadaş tren istasyonuna gitmişler. İçlerinden biri gişeye yaklaşıp bilet almış ve trenin kalkmasına ne kadar zaman olduğunu sormuş. – Bir saat on beş dakika… Arkadaşlarına dönmüş:

Devamını Oku

Deniz Feneri

Deniz Feneri Eğitim filosuna verilmiş iki savaş gemisi birkaç gündür kötü hava şartlarında manevra yapıyorlardı. Ben, en öndeki savaş gemisinde görevliydim ve hava kararırken köprüde nöbetteydim. Yer yer sis vardı ve görüş alanı dardı. Bu nedenle komutan da köprüdeydi, bütün faaliyetleri denetliyordu. Karanlık bastıktan kısa bir süre sonra köprünün gözetleme yerinde iskele tarafındaki nöbetçi haber […]

Devamını Oku

Kölelerin Dileği

Kölelerin Dileği Kölelik zamanında siyah köleler bir çiftlikten kaçarken sihirli bir lâmba bulmuşlar ve içinde bulunan cini lâmbadan çıkarmışlar. Cin 10 siyah köleye – Dileyin benden ne dilerseniz. Yalnız birer dilek dileme hakkınız var!” demiş. 1. siyah: – Beyaz olmak istiyorum. demiş, olmuş. 10. siyah tebessüm etmeye başlamış.

Devamını Oku

Avcılar

Avcılar (Yanlış hedef, başa belâ olur…) Tecrübeli avcı, av sezonu açılınca acemi avcılardan üçünü yanına alıp ormana gitmiş. Onlara avcılığın sırlarını, inceliklerini anlatacakmış. Küçük bir deliğin yanına gelmişler. Tecrübeli avcı: – Böyle yerlerde tavşanlar bulunur. Tüfeğin namlusunun ucuyla bu delikleri karıştırın. Sonra içeriden çıkan tavşanı benim gibi avlayın. Daha sonra küçük bir inin önüne gelmişler. Tecrübeli avcı:

Devamını Oku

Merkebin Hali

Merkebin Hali Bir kamyonun çarpışıyla yaralanmış olan Çiftçi Celal kazadan sorumlu tuttuğu taşıma şirketine dava açıyor. Mahkeme salonunda şirketin avukatı ile Celal karşı karşıyalar, ve avukat soruyor: – Ama siz kazadan sonra gelen polis memuruna “ben çok iyiyim” demediniz mi?” – Anlatayım ağam; Ben bizim merkebi gasabada satışa götürmek üzere gamyonetime bindirmiştim ki. – Bırakın […]

Devamını Oku

Evde Yalnızsın!!!!!!!!

Evde Yalnızsın!!!!!!!! Öncelikle şuan yazdığım hikaye gerçek değildir.Tamamen hayal ürünüdür. Sana tavsiyelerim şunlar: Arkana yaslan, arka planda gerçekten çok korkunç bir müzik aç (Dead Silence veya The Exorcist filmlerinin theme songları olabilir) bulunduğun odayı mümkün olduğunca karanlık yap ve son tavsiyem, dediklerimi yaşıyormuş gibi hayal et….. Şimdi BAŞLIYALIM: Bir gece evde yalnızsın. Çok sıkıldın ve […]

Devamını Oku